راهنمای ترخيص:

اطلاعات تماس با بخش ترخیص بیماران بستری:

ساعت كار واحد ترخيص از ساعت 7 لغايت 15:30

 

ترخيص بيماران بستري:

اين بخش از طريق واحد انفورماتيك به سيستم HIS متصل بوده كه در طول درمان كليه فعاليت‌هاي انجام شده به همراه ليست داروئي و آزمايشگاهي و ... بصورت لحظه‌اي در صورتحساب بيمار ثبت مي‌گردد كه اين امكان مدت زمان ترخيص را به حداقل كاهش مي‌دهد و هزينه‌هاي انجام شده تا قبل از ترخيص را به اطلاع بيمار و همراهان بيمار رساند تا در روز ترخيص دچار مشكل نگردند.

كليه امور مربوط به ترخيص بيماران از طريق واحد ترخيص انجام مي­ گيرد. از ديگر فعاليت­هاي اين بخش هماهنگي واحد ترخيص براي بيماران در زمان ترخيص مي­ باشد كه با هماهنگي واحد مدارك پزشكي در صورت نياز ارسال مدارك به بيمه اين مهم صورت مي­ پذيرد. واحد ترخيص از زمان اعلام كتاب ارزش نسبي كليه صورتحساب بيماران را بر اساس كتاب فوق محاسبه كرده و در كوتاهترين زمان ممكن نسبت به ترخيص بيماران اقدام مي­نمايد. لذا مراجعين محترم طبق موارد ذيل مي­توانند جهت برآورد و اطلاع از هزينه­ هاي درماني به واحد ترخيص مراجعه نمايند.

  • بيماران آزاد (بيماراني كه بيمه تكميلي ندارند و به صورت آزاد مراجعه مي­كنند) با در دست داشتن نسخه پزشك يا گواهي بستري به واحد ترخيص مراجعه تا بعد از اعلام حدود مبلغ و دريافت وديعه به واحد پذيرش مراجعه و بستري گردند.
  • بيماران بيمه­ اي طرف قرارداد با بيمه ­هاي تكميلي بيمارستان با در دست داشتن نسخه پزشك يا گواهي بستري و كارت ملي به اين واحد مراجعه تا در صورت آنلاين بودن بيمه، بتوان معرفي­نامه بيمار را از طريق معرفي­نامه آنلاين دريافت نمود و يا در صورت دريافت معرفي­نامه حضوري به بيمه،‌ مراجعه­ كنندگان را بصورت كامل در جريان خواهند گذاشت.

 

تنها مرجع رسمي بيمارستان جهت پاسخ­گويي به سؤالات شما در خصوص هزينه­ ها و تعرفه ­هاي بيمه ­ها، واحد حسابداري ترخيص مي ­باشد و هزينه مربوط به  خدمات انجام شده در كليه بخش هاي بيمارستان طبق كتاب ارزش هاي نسبي محاسبه و در صورتحساب بيماران قيد مي گردد.

 

واحد ترخيص جهت رفاه حال بيماران با هماهنگي برخي بيمه­ ها معرفي­نامه بصورت آنلاين صادر مي ­گردد و پرسنل ترخيص اين كار را در هنگام بستري بيمار انجام داده و ديگر نياز به مراجعه همراه بيمار به سازمان­هاي بيمه­ گري نيست.

  • ارسال سريع اسناد بيماران بيمه­ اي به مراكز بيمه جهت استفاده بيماران از دريافت هزينه بيمه پايه و جهت جبران هزينه پروتز، استنت و ...
  • هماهنگي تلفني پرسنل ترخيص با سازمان­ هاي بيمه جهت اصلاح معرفي­نامه­ ها